درباره حیاط

حیاط یک پلتفرم سبک زندگی است که بنا دارد با خدمات خود در زمینه‌های معماری و کشاورزی بستری برای فعالیت گروه‌های مختلف از جمله محیط زیستی، فرهنگی و اجتماعی باشد. تغییرات اقلیمی و شرایط بحرانی جهان، حیاط را بر آن داشته است تا با تولید محتوای آموزشی به بالا بردن سطح آگاهی مردم کشورش کمک کند.

تولید محتوا آموزشی

برای بالا بردن سطح آگاهی مردم درباره‌ی گیاهان، حیاط تلاش می‌کند تا با تولید محتوای متفاوت و جذاب، اهمیت گیاهان در زندگی ما و همچنین روش‌های نگهداری از آن‌ها را آموزش دهد. محتوای حیاط شامل مقالات و عکس‌های ارگانیک، کلیپ، انیمیشن و موشن گرافی هستند.

ما در این مسیر نیازمند یاری دوستداران محیط زیست و گیاهان هستیم تا این محتوا دقیق‌تر و با کیفیت‌تر باشد پس همراه ما باشید و اگر مایل به فرستادن مطلب برای حیاط هستید تا به نام خود شما منتشر شود به ما ایمیل بزنید.

کارگاه های آموزشی

حیاط” رسالت اصلی خود را در آموزش می‌بیند. از این رو، با برگزاری کارگاه‌های آموزشی تلاش می‌کنیم برای توانمندسازی نسل آینده و رشد فکری‌اش گامی برداریم.
هنوز برای حفظ زمین دیر نیست و بعضی از مشکلات قابل حل و قابل برگشت هستند.

برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای کودکان از جمله برنامه‌های بخش آموزش “تیم حیاط” است. که در راستای آگاهی بخشی به مردم و آماده‌سازی زیرساخت‌های فرهنگی جامعه در مورد حفظ محیط زیست در حال اجراست.

مصاحبه‌ها

در مصاحبه با افراد فعال در «سبک زندگی سبز»، می‌کوشیم تصویر روشنی از حضور گیاهان در زندگی روزانه و شرایط نگهداری از آن‌ها را به مردم نشان دهیم.
این مصاحبه‌ها با افرادی انجام می‌شود که در نگهداری از گیاهان پیشگام هستند و گیاهان جزو اولویت‌های زندگی آنهاست. اگر شما هم سبک زندگی‌تون سبزه می‌توانید به ما ایمیل بزنید تا برای مصاحبه با شما هماهنگ بشیم.

فروشگاه

فروشگاه حیاط بستری است برای فروشندگان خرد و کسب و کارهای نوپا تا به کمک آن بتوانند محصولات گیاهی خود را راحت‌تر بفروشند و دوست‌داران گیاهان نیز دسترسی بهتری به آن‌ها داشته باشند.

خدمات کشاورزی

با توجه به آمار بالای تلفات گیاهی، حیاط با دغدغه‌ی محیط زیستی خود تلاش می‌کند تا با ارائه مطالب و همچنین مشاوره‌ی آنلاین گیاهپزشکی و باغبانی به مردم کمک کند تا بتوانند به خوبی از گیاهان خود نگهداری کنند.

طراحی ها

 

سازه دیواری حیاط

داروخانه شبستری، محمدشهر، البرز

 

گلخانه ایوان

هاستل ایوان، میدان فاطمی، تهران

 

سازه دیواری حیاط 

کافه کایرو، خیابان ایرانشهر، تهران

“حیاط” به دنبال سبز کردن فضاهای بسته داخلی و همچنین فضای باز است.

حیاط با طراحی آبجکت‌ها و مبلمان دکوراسیون داخلی، طراحی گوشه‌های سبز در خانه
و یا محل کار، طراحی آشپزخانه‌ی سبز و… مشتاق است تا هر ایرانی برای خود گوشه‌ی
سبزی داشته باشد و به حفظ سلامت خود و زمین بیشتر فکر کند.
 سازه دیواری حیاط یکی از انواع آن است.

 

تیم حیاط

آرمین منصوری

هم‌بنیان‌گذار | معمار و طراح

گیاهان موجودات بسیار مفید و ارزشمندی هستند که میشه با شناخت دقیق اون‌ها و توجه بیشتر بهشون، سبک زندگیمون رو بهبود ببخشیم. من در تلاشم تا تأثیر گیاهان روی فعالیت‌های روانشناختی انسان‌ها رو بهتر بشناسم و ترفندها و روش‌هایی رو طراحی کنم که بتونیم هوشمندانه این موجودات دل‌انگیز رو وارد فضای زندگی روزانه و حتی دنیای کاریمون بکنیم.

مریم نشوه

هم‌بنیان‌گذار | مدیر فناوری

گیاه تنها یک موجود سبز نیست.
دوستی با گیاهان از آغاز زندگی بشر تا به الان ادامه داشته و خواهد داشت.
این یک مسیر نه یک انتخاب!
اما نسل ما یکم از گیاهان دور شدیم و حالا فکر می‌کنیم نگهداری از گیاهان کار سختیه.
من دوست دارم در مسیر سبز حیاط همگام کسانی باشم که برای نجات زمین و خودشون تلاش می‌کنن و دوستی با گیاهان رو راهگشای خودشون می‌دونن.